Mücahit Yanılmaz

Ara

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Kardeş Belediyelerin İftar Buluşması

Elazığ Belediyesi ile Pertek Belediyesi’nin kardeş belediyeler olması nedeniyle Elazığ Belediyesi tarafından Pertek’te bir iftar programı düzenlendi

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz, Tunceli Vali Vekili Olgun Öner, Pertek Kaymakamı Erkan Kaçmaz, Pertek Belediye Başkanı Recai Vural, Pertek İlçe Müftüsü Şemsettin Karcı, Ak Parti Elazığ İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Kadir Nozoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, çok sayıda davetli ve Pertek’li vatandaşlar katıldı. Baraj kenarında bulunan Pertek Belediyesi’ne ait parkta düzenlenen program, okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Grup Çağrı’nın seslendirdiği ilahilerle devam ederken, programa katılan 2000’den fazla Pertek’li bu muhteşem organizasyonda iftarlarını açmanın mutluluğunu yaşadılar.

BAŞKAN YANILMAZ ,” İNSANLARI BİRBİRİNDEN AYIRMADAN TÜRKÜYLE, KÜRDÜYLE, LAZIYLA, ZAZASIYLA, ÇERKEZİYLE KARDEŞİZ”

İftar programında vatandaşlar ve çocuklarla yakından ilgilenen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yaptığı konuşmada “Bugün kendimizden bir parça kardeş ilçemiz ve hiçbir zaman Elazığ’dan ayrı düşünmediğimiz şirin ilçemiz güzel yer Pertek’teyiz ve sizlerle birlikteyiz. Öncelikle böyle bir organizasyonda bizlerle birlikte olan Pertek Belediye Başkanımız Sayın Recai Vural’a teşekkür ediyorum. Yine Pertek teşkilatımıza ve yetkililerine teşekkür ediyorum. Bugün zaman ayırarak buraya geldiniz, iftarda birlikte olduk, hepinize çok teşekkür ediyorum. Ramazan Ayındayız, bereket, mağfiret ve rahmet ayındayız. Ramazan paylaşmaktır, Ramazan birlikte olmaktır, Ramazan fakiri gözetmektir, onlara sahip çıkmaktır. Elazığ Belediyesi olarak yıl boyunca esasında birçok çalışmalarımızı yapıyoruz ancak, Ramazan Ayında ayrıca yoğunlaştırdık. Elazığ'ın hemen hemen her mahallesinde, ayrıca Elazığ'da açtığımız iftar çadırımızda, Harput’taki organizasyonlarda, Kültür Park’taki organizasyonlarda hemşerilerimizle birlikte olduk. İstedik ki bugün de Pertek'te siz değerli kardeşlerimizle, Pertek'te ki hemşerilerimizle birlikte olalım. Bu güzel organizasyonda sizlerle birlikte olmak, birlikte iftar açmak, Ramazan'ı sizlerle paylaşmak inanın bizlere gurur verdi, sevinç verdi. Bizler Elhamdülillah Ramazan'ın vermiş olduğu kardeşlik duygusuyla birbirimizi seven birbirimize inanan birbirimize güvenen ve birbirimize hoşgörüyle bakan insanlarız. Biz de insanları birbirinden ayırmadan Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Zazasıyla, Çerkeziyle kardeşiz. Bizler birbirini seven, birbirine muhabbet duyan insanlar olarak Alevisiyle, Sünnisiyle bir arada yaşayan kültürüne inanan insanlarız. Bizim kardeşliğimizi, bizim birlikteliğimizi yüzyıllar boyunca bozmaya çalışanlar olmuş, ama asla başarılı olamamışlar, bundan sonra da başarılı olamayacaklar İnşallah. İşte şu birliğimiz ve beraberliğimiz ile herkesten önce bölgemize, sonra ülkemize ve sonra bütün dünyaya bir mesaj gönderiyoruz. Sizler ne yaparsanız yapın bizim kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi bozamayacaksınız. Tek bayrak altında, tek devlet olarak tek millet olarak ve tek vatan olarak yaşamaya devam edeceğiz inşallah.” dedi.
Programda bir konuşma yapan Pertek Belediye Başkanı Recai Vural ise Elazığ Belediyesi ile düzenlediğimiz bu iftar programı bildiğiniz üzere manevi hazzın ve lezzetin zirve yaptığı kutlu bir dönemin içinden geçiyoruz. Mübarek Ramazan Ayının eşsiz zaman değerindeki etkilerinden millet olarak seslenmek, oluk oluk akan nimet pınarlarından kana kana içmek için ibadetlerimizi yapıyoruz inşallah. Cenab-ı Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri ve duaları kabul etsin. Dünyanın birçok yerinde Ramazan Ayının manasını yaşayamayan, vatanlarından uzak, gönülleri mahzun kardeşlerimizi dualarımızda unutmamalıyız. İnşallah bu Ramazanı ve bundan sonraki Ramazanları arzu ettiğimiz terbiye ve olgunluğu elde eden kullardan oluruz. Bu duygu ve düşünceler ile bu iftar programının düzenlenmesine vesile olan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz beyefendiye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum diye konuştu.
Program, Pertek İlçe Müftüsü Şemsettin Karcı’nın yemek duası yapmasının ardından sona erdi.