Mücahit Yanılmaz

Ara

  • image
  • image
  • image
  • image

Başkan Yanılmaz'dan Anlamlı Ziyaretler

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile eşi Nebahat Yanılmaz, Anneler Günü dolayısıyla bir dizi ziyarette bulundu.

Başkan Yanılmaz ziyaretleri kapsamında ilk olarak Elazığ Eski Belediye Başkanı Şükrü Kacar’ın evine konuk olarak, 62 yıllık süren evlilik hayatlarını tebrik etti. Yıllar öncesinde Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı tarafından 'Örnek Aile Beraatı' ile onurlandırılan Kacar ailesine, bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve sıhhat temennisinde bulunan Başkan Yanılmaz, "Bir aileyi ayakta tutan karşılıklı sevgi ve saygı bağıdır. Allah sağlık, mutluluk dolu uzun ömürler versin" dedi.

Anneler Günü ziyaretleri kapsamında bir engelli ailesini ziyaret eden ve burada kendisine engelli bir kardeşimiz tarafından ikram edilen kahveyi yudumlayan Başkan Yanılmaz, annelerin yükünün oldukça ağır olduğunu, ancak engelli anneleri için bu yükün kendilerine sefa gibi geldiğini söyledi. Başkan Yanılmaz açıklamasında annelerin kıymetinin en iyi şekilde bilinmesi gerektiğini belirterek, "Herkesten şunu istiyorum. Annenizin elini öpün ve hayır dualarını alın" dedi.

BAŞKAN YANILMAZ'DAN ASIRLIK MÜNİRE TEYZEYE ZİYARET

Başkan Yanılmaz daha sonra Mustafapaşa Mahallesi’nde ikamet eden 100 yaşındaki Münire teyzeyi ziyaret ederek, hem anneler gününü kutladı, hem de hayır duasını aldı. Annelerin hakkı ödenmez diyen Münire teyze, okuduğu dörtlükle duygularını ifade etti. Asırlık yaşına rağmen yüreği devlet-millet aşkıyla dolu Münire teyze, "Allah güzel hizmetler için size güç versin" dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın Anneler Günü ziyaretlerinin bir sonraki durağı ise Down Sendromluları Derneği tarafından düzenlenen program oldu. Dernek Başkanı Feti Ahmet Balin ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılanan Başkan Yanılmaz, kendisini coşkuyla karşılayan çocuklarla yakından ilgilendi.

Başkan Yanılmaz programda yaptığı konuşmada, Engelli olmanın bir suç olmadığını ve her bireyin bir engelli adayı olduğunu ifade eden Başkan Yanılmaz, vefakar ve cefakar annelerin hakkının ödenmeyeceğini belirterek, evlatlarına gözü gibi bakan ve onlardan hiçbir şey esirgemeyen annelere teşekkür etti.

Program engelli çocukların halk oyunları gösterisinin ardından sona erdi.