Mücahit Yanılmaz

Ara

  • image
  • image
  • image

MTTB Çanakkale Ruhu Programı

"Çanakkale Ruhu" konulu panel ve Türkiye Liseler Arası Kompozisyon Yarışması Doğu Anadolu Bölgesi Ödül Töreni geçtiğimiz gün Malatya Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Malatya Milli Türk Talebe Birliği (M.T.T.B) Başkanı Mücahit Balin , Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül ve Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile çok sayıda davetlinin katıldığı programda, katılımcılara Çanakkale destanı ile ilgili bilgiler verildi.

Programda bir konuşma yapan ve ortaokul ile üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği Başkanlığı görevinde bulunduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Başkan Yanılmaz, “Bugün bu ruhun ne olduğunu bilen ve ne anlama geldiğini bilen bir kardeşiniz olarak aranızdayım. Yaşımız belirli bir noktaya gelmiş olsa dahi, gençlik ruhumuzu hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Çanakkale ruhu, istiklal marşımızın çok değerli şairi Mehmet Akif Ersoy ile ebediyete doğru şiire nakşedilmiş bir ruhtur. O ruhu izah ederken, Mehmet Akif Ersoy ne güzel ifade etmiş “Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber, Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber” derken Çanakkale ruhunun peygamberi bir ruh olduğunu ortaya koymuş” dedi.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan, açılış konuşmalarıyla devam eden programda tiyatro gösterisi, müzik dinletisi ve söyleşilerle sürerken, son bölümde de Türkiye Liseler Arası Kompozisyon Yarışması Doğu Anadolu Bölgesi Ödül Töreni yapıldı.