Mücahit Yanılmaz

Ara

  • image
  • image
  • image

Merhum Hamza Yanılmaz Anıldı

Elazığ eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Hamza Yanılmaz, vefatının 4. yıldönümünde kabri başında anıldı.

Elazığ Akıncılar Derneği tarafından her yıl düzenlenen anma törenine Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Nazif Bilginoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Sedat Acar, Memur Sen İl Temsilcisi Murat Ergen, TEİAŞ 13 Grup Müdürü Bahattin Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve sevenleri katıldı. Kur-an'ı Kerim tilavetiyle başlayan tören, edilen dualarla devam etti.

            Törende konuşan Elazığ Akıncılar Derneği Başkanı Tevfik Sadak, her yıl düzenledikleri anma programı kapsamında Pazar günü Hilalkent Camiinde,yatsı namazını müteakip Mevlid-i Şerif okutulacağını söyledi.

            Başkan Mücahit Yanılmaz da yaptığı konuşmada bu özel organizasyondan dolayı Akıncılar Derneği'ne ve Dernek Başkanı Tevfik Sadak'a teşekkür ederek, "Hepimiz O'ndan geldik ve O'na döneceğiz. Hamza Bey bu şehre iki dönem belediye başkanlığı, bir dönem milletvekilliği yaptı. Onun öncesinde de birlikte Altınyumruk Spor Okulu'nda Elazığ gençliği için çok güzel çalışmalar yaptık. Ancak ömrü bu kadarmış. Rabbimin emri ne ise biz ona uyarız. Bu dünyada yaptıklarımızın ahirette bize şefaatçi olmasını diliyoruz. İnanıyorum ki gelecek nesillere örnek bir belediye başkanlığı ve milletvekilliği yaptı. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Rabbim bizlere de bu can bu tende durdukça iyi hizmetler yapmayı nasip etsin" diye konuştu.

            Eski milletvekili merhum Hamza Yanılmaz'ın ağabeyi Muzaffer Yanılmaz ise "Kardeşimiz 50 yıllık ömründe çok hayırlı hizmetlerde bulundu. Bu hizmetlerinden dolayı sevenleri kendisini hiç mahcup etmedi. Kendisini rahmetle anıyoruz" dedi.

            Memur-Sen Elazığ Temsilcisi Murat Ergen de merhum Hamza Yanılmaz'ın Elazığ için çok hayırlı hizmetlere imza attığını ifade ederek, rahmet ve şükranla andıklarını söyledi.

            Törene katılan Akıncılar Derneği İkinci Başkanı Mehmet Ertuğrul da "Hamza Bey milletvekiliydi, belediye başkanıydı ama bizim için Hamza Hocamız idi. Kendisine Cenab-ı Hak'dan rahmet diliyoruz, mekânı cennet olsun" diye konuştu.