Mücahit Yanılmaz

Ara

  • image
  • image

Kentsel Dönüşüm Paneli

Elazığ Belediyesi, şehir için büyük önem taşıyan kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürürken, uzman bir ekibin katılımıyla gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm Paneli'nde konuyu farklı yönleriyle masaya yatırıyor.

Akgün Otel'de 28 Mart Cumartesi günü 09.00'da başlayacak panel, 4 oturum halinde gerçekleştirilecek. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın başkanlığını yapacağı ilk oturuma, Çevre Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hikmet Haspolatlı, AND Harita İmar Planlama ve İnşaat Mühendisliğinden Sinan Özcan ve Nevşehir Koruma Kurul Üyesi Dr. Kadir Hakan Yazar konuşmacı olarak katılacaklar.

Belediye Başkan Yardımcısı Kazim Özgür başkanlığında gerçekleştirilecek ikinci oturuma konuşmacı olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç, Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü Kentsel Daire Başkanı Ayşegül Dinç Yalçın, Fırat Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Hasan Polat katılacak.

Elazığ Belediyesi Etüt Proje Müdürü Mehmet Gedik’in başkanlığını yapacağı üçüncü oturuma, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanlığından Süleyman Birhan, TOKİ Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu ile Elazığ Belediyesi Kentsel Dönüşüm Stratejicisi F.Taner Öztekin konuşmacı olarak katılacak.

Fırat Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yrd. Doç. Dr İlhan Oğuz Akdemir’in yapacağı başkanlığını yapacağı son oturuma ise İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Mert Şener, İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Özlem Özçevik ile İBB Şehir Planlama Müdür Yardımcısı Serkan Genç konuşmacı olarak katılacak.

Panelde kentsel dönüşüm mevzuatı, stratejileri, politikaları, uygulamaları, tasarım projeleri ve özel sektörün rolü gibi konular ele alınacak.